Kronika 2016/17‎ > ‎

Zielona Szkoła w Zamku

opublikowane: 19 cze 2017, 11:48 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 22 cze 2017, 02:01 ]
Na przełomie maja i czerwca uczniowie klasy 2d i 3c pojechali na Zieloną Szkołę do Zamku w Mosznej. Podczas pobytu chłopcy mogli wcielić się w rolę rycerzy. Natomiast każda dziewczynka spełniła swoje marzenie zostając księżniczką. Zakwaterowanie w przytulnych komnatach zamkowych pozwoliło doświadczyć ich niesamowitej atmosfery, która na długo zapadnie w pamięci i wyobraźni najmłodszych uczestników pobytu.

Jak na prawdziwego rycerza i księżniczkę przystało poznaliśmy prawdziwe dworskie zasady savoir - vivre, stworzyliśmy swój oryginalny i niepowtarzany herb, zwiedziliśmy stadninę koni, poznaliśmy dworskie gry i nauczyliśmy się wytwarzać magiczne eliksiry. Na koniec naszego pobytu wzięliśmy udział w grze terenowej której celem było poszukiwanie Kamienia Filozoficznego. Wszystkie te atrakcje uczciliśmy balem na zamku połączonym z pasowaniem na rycerza.

wychowawca
Marta Palczewska