Kronika 2016/17‎ > ‎

Zielony Rower u drugoklasistów

opublikowane: 24 wrz 2016, 04:54 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 5 paź 2016, 08:42 ]
Już po raz kolejny przystąpiliśmy do programu edukacyjno - warsztatowego „Zielony Rower” zorganizowanego przez Nadleśnictwo Świeradów Zdrój. 13 września do naszej szkoły przyjechali leśnicy - edukatorzy z Nadleśnictwa Oborniki Śląskie. Nasi goście przeprowadzili interesujące zajęcia o tematyce leśnej w klasach 2 a i 2 d. W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z informacjami dotyczącymi znaczenia i roli myśliwego, a także bogactwa świata roślin i zwierząt w lesie. Poznaliśmy także gatunki chronione. Leśnicy dzięki przywiezionym eksponatom jeszcze bardziej uatrakcyjnili nam te warsztaty. Mieliśmy możliwość dotknąć poroże jelenia, sarny, a nawet renifera. Wiemy co to są fajki u dzika, na kogo myśliwi mówią łania, byk, czy koza, a także czym jest tabakiera. Uczniowie byli zachwyceni taką formą zajęć oraz nagrodami, które otrzymali. W podziękowaniu za tak wyjątkowe zajęcia uczniowie zatańczyli, zaśpiewali i przyrzekli „Zawsze stać na straży przyrody!”

red. M. Palczewska, K. Wergieluk