Kronika 2017/18

Prelekcja

opublikowane: 17 wrz 2017, 10:33 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 18 wrz 2017, 09:11 ]

W dniu 12 września br. uczniowie klas pierwszych gościli na lekcji funkcjonariuszy Policji. W czasie spotkania rozmawialiśmy na temat bezpiecznej drogi do szkoły i ze szkoły, przypomnieliśmy sobie jak poruszamy się po chodnikach i przejściach dla pieszych. Oprócz tego omawialiśmy właściwe zachowania podczas zabaw, zarówno w szkole na przerwie, jak i w czasie wolnym. Dowiedzieliśmy się też jak postępować w sytuacji spotkania z agresywnym psem. Dziękujemy gościom za tak pouczające i ciekawe spotkanie.

Agnieszka Nnoli, Agnieszka Ziębicka

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM

opublikowane: 10 wrz 2017, 11:30 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 11 wrz 2017, 10:53 ]

Wakacje, wakacje i już po wakacjach…..

Dzisiaj, 5 września wspominaliśmy nasze radosne chwile spędzone w różnych zakątkach Polski i Europy oraz mówiliśmy o morzu jako miejscu wypoczynku i pracy. Wiadomo, że nad bezpieczeństwem morskich kąpieli czuwa ratownik. Jak ważna i niebezpieczna jest to praca mogliśmy się przekonać podczas spotkania z panem Michałem Hanka, który od kilku lat pracuje jako ratownik wodny nad Bałtykiem. Nasz gość opowiedział nam o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na plaży oraz o kulisach pracy ratownika. Podczas spotkania oglądaliśmy również zdjęcia przedstawiające sprzęt, stanowisko oraz strój ratownika. Najbardziej zaciekawiło nas zdjęcie z akcji, podczas której uratowana została kilkunastoletnia dziewczynka. Pan Michał wyczerpująco i z dużą  cierpliwością odpowiadał na wszystkie nasze pytania. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. Wielu z nas w przyszłości  też chce zostać ratownikiem WOPR.

Uczniowie klasy 2.a z p. Edytą J