Kronika 2017/18‎ > ‎

5c i 6b w IQLandii w Libercu

opublikowane: 28 kwi 2018, 06:46 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 7 maj 2018, 12:12 ]
17 kwietnia uczniowie klas 5c i 6b wyruszyli po przygodę do Liberca. Tam przez kilka godzin bawili się i uczyli w IQLandii i w Planetarium.
A to wrażenia uczniów klasy 5c:
  • W Libercu w IQLandii najwięcej czasu spędziłam na dachu, gdzie były różne gry, np. statki. Najbardziej podobała mi się pralka, w której biegało się, jak chomik w kręciołku.
  • Najbardziej podobało mi się zejście do środka Ziemi, miernik głosu, siłowanie na rękę, bańki, pralka, mieszkanie w śmietniku, kręciołek, symulacja trzęsienia Ziemi, zapowiadanie pogody i fontanna.
  • Najdłużej byłem w wulkanie, jadłem obiad - frytki z mięsem, było sterowanie wodą, podniosłem skodę, było wyjście na dach.
  • W Libercu najbardziej podobało mi się planetarium i środek wulkanu.
  • Super było, jak byłam pogodynką i jak byłam w pokoju, w którym było tak ciemno, że nie było widać nic.
  • Wycieczka była super. Najbardziej podobało mi się zamknięcia w bańkach i kręciołek.
  • W Libercu był najfajniejszy pokaz w planetarium. Drugie najlepsze miejsce to pralka. A trzecie to ciemne miejsce, w którym trzeba było rozpoznać przedmioty oraz sala wrzasku.
  • W Libercu najbardziej podobało mi się igloo, pokój, w którym nie było nic widać, gry na balkonie. Chciałabym tam wrócić.
  • Bardzo mi się podobało, było tam dużo superatrakcji.
  • Najwięcej czasu spędziłem w igloo, gdzie był labirynt lustrzany, który prowadził do jaskini.
  • Na wycieczce najbardziej podobał mi się czarny pokój, w którym wszystkich straszyłem.
  • Najbardziej podobała mis ię bardzo duża pralka. Było tam dużo interesujących rzeczy. Można było się dowiedzieć wielu nowych rzeczy.
  • Najbardziej podobała mi się kopuła z lustrami, kręciołek, balkon z placem zabaw i ten dom bez świateł. Było ciemno!
  • Wycieczka do Liberca była fajna.
  • W Libercu najbardziej lubiłem wchodzić do tunelu, były tam różne zwierzęta, a moim najulubieńszym zwierzakiem był nietoperz żywy za szkłem.
  • Według mnie wycieczka do Liberca była bardzo interesująca, ponieważ zaciekawiło mnie dużo rzeczy, a najwięcej czasu spędziłam w dziale, gdzie znajdował się pokój, w którym nic się nie widziało i było tam kompletnie ciemno.
  • Fajnie było, gdy ja i moje koleżanki poszłyśmy do tajemniczego pokoju ze znakami zapytania, musiałyśmy zapalić latarkę w telefonie, a tam był goły manekin, na początku myślę, czemu on jest goły, ale potem zobaczyłam, że on jest pod prysznicem, weszłam tam z ciekawości, moim zdaniem było nawet fajnie.
  • Na wycieczce do Liberca było bardzo fajnie. Najbardziej mi się podobał ciemny pokój, wycieczka była super!!!
  • Szkoda, że nie byłem. Opowiadali mi koledzy i koleżanki, jak było super. Chciałem być w gronie przyjaciół na wycieczce.
  • Żałuję, że nie pojechałem do Liberca, bo było wiele ciekawych rzeczy.
  • Szkoda, że nie jechałem, byłoby fajnie.
  • Żałuję, że nie jechałem.

Wrażenia klasy 6b:
  • Na wycieczce było bardzo fajnie, najbardziej podobało mi się planetarium.
  • Było fajnie, najlepszy był kręciołek.
  • Ogólnie wycieczka mi się podobała i miło spędziłam ten dzień. Nie podobało mi się, że nie mogłam korzystać z windy.
  • Świat wody był najlepszy.
  • Najbardziej podobał mi się tunel świetlny, igloo i wyładowania elektryczne.
  • Było genialnie.
  • Bardzo mi się podobało i chciałabym pojechać tam jeszcze raz. Najbardziej podobało mi się krzesło, które kręciło się we wszystkie strony.
  • Bardzo podobało mi się to, że przez igloo można było przejść przez tunel z luster do jaskini jaskiniowców.
  • Chciałem pojechać, ale się rozchorowałem.
  • Najbardziej podobał mi się pokój, w którym mierzona była wysokość dźwięku. Fajny też był korytarz z luster, bańki mydlane, trzęsienie ziemi i dom w śmietniku.
  • Najbardziej podobało mi się w tunelu świetlnym, podziemiach i na wystawie o żywiołach.
  • Najbardziej podobało mi się robienie baniek, trzęsienie ziemi oraz atrakcja korzystania z kręciołka. Wycieczka dużo mnie nauczyła i przybyło mi dużo przydatnej wiedzy oraz niezapomnianych wspomnień.
  • Na wycieczce było fajnie, ponieważ było bardzo dużo atrakcji, które mi się podobały. Najgorsza w tym wszystkim była sex-misja. Do zwiedzania było 5 pięter oraz piwnica historyczna, w której były np. stare kasy fiskalne. Podobał też mi się pokój głośności.
  • Najlepszy był symulator lotu samolotem. Reszta też była super.
  • Najbardziej podobał mi się symulator lotów.
  • Fajna była rozmowa z dziećmi z Czech. Podobała mi się fontanna z napisami i worek udający bycie w ciąży.
  • Nie podobało mi się to, że nie mogłam korzystać z windy oraz przerwy były za krótkie i za rzadkie.
  • Dobre jedzenie w restauracji, a także sympatyczne panie w niej pracujące wprawiały w przyjemny nastrój.
Wrażenia uczniów klasy 5c spisała E. Soja
                                                                                                                                        Wrażenia uczniów klasy 6b spisała J.Matyjewicz