Kronika 2017/18‎ > ‎

Akcja profilaktyczna ,,Narkotykom mówię NIE!"

opublikowane: 6 mar 2018, 09:04 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 7 mar 2018, 07:27 ]

 

                Dnia 22 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu przeprowadziliśmy akcję profilaktyczną pod hasłem ,,Narkotykom mówię NIE!". Współorganizatorami akcji byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu oraz Dolnośląskigo Urzędu Celno-Skarbowego.

Nasze działania składały się z dwóch części. W pierwszej - funkcjonariusz Dolnoślaskiego Urzędu Celno-Skarbowego, wraz z psem tropiącym Arią, poszukiwali w klasach substancji psychoaktywnych. W drugiej części funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu rozmawiali z uczniami na temat negatywnych skutków zażywania narkotyków i dopalaczy, postawy asertywności jako elementu obrony przed naciskiem otoczenia oraz osób i instytucji, w których można znaleźć pomoc. Policjanci również zapoznali uczniów z konsekwencjami prawnymi na wypadek posiadania i/lub zażywania substancji psychoaktywnych.

Dodać należy, że cała akcja nie była zapowiedziana, uczniowie dowiedzieli się o niej w momencie wejścia psa tropiącego do klasy.

Na uwagę zasługuje również fakt, że w naszej szkole nie ma narkotyków i dopalczy. Jest ona miejscem bezpiecznym dla uczniów i chcemy, aby tak pozostało. Uczniowie są świadomi zagrożeń wynikających z używek i wiedzą jak nie znaleźć się w pułapce uzależnienia.

Serdecznie dziękujemy Dolnośląskiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu oraz Komendzie Powiatowej Policji w Lubaniu za przeprowadzenie działań profilaktycznych w naszej placówce.

A. Kogut

Zdjęcia

Comments