Kronika 2017/18‎ > ‎

Dzień Talentów

opublikowane: 1 cze 2018, 12:15 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 4 cze 2018, 10:39 ]
 Coroczne prezentacje uzdolnień uczniowskich to tradycja naszej szkoły. W tym roku wszyscy chętni mogli przedstawić swoje umiejętności i wiedzę z przeróżnych dziedzin 30 maja podczas Dnia Talentów. W zajęciach wzięli udział wszyscy uczniowie, dzień przeplatały wykłady i warsztaty prowadzone przez dzieci dla rówieśników i nauczycieli metodą „Uczymy innych”, festiwal „Masz talent” oraz konkurencje sportowe.

Poniżej wykaz tematów zajęć prowadzonych przez uczniów:

• Jak właściwie się odżywiać?
  • Jak sprawnie się uczyć?
  • Choroby psychiczne.
  • Robimy slimy.
  • Rośliny świata- ciekawostki i rekordy.
  • Nauka piosenki n iemieckojęzycznej.
  • English celebrities.
  • Zagadki i ciekawostki językowe ( j. angielski)
  • Quizy religijne.
  • Eksperymenty.
  • Konkurs czytelniczy z serii książek „Magiczne drzewo”.
  • Historia Lubania.
  • Czarnobyl.
  • Literatura fantasy „Star Wars”.
  • Kahoot o przysłowiach.
  • Uczymy się j. rosyjskiego.
  • Zimna wojna.
  • Tajemnicza Japonia.
  • Armie II Wojny Światowej.
  • W czasach PRL.
  • Matematyczne origami.
  • Robimy glutki i inne masy plastyczne.
  • Skarby Ziemi- minerały.
  • Gry RPG- fantasy.
  • Lekcja urody. Robimy maseczki.
  • Jak robić przejrzyste notatki?
  • Doświadczenia fizyczne.
  • Piłka nożna.
  • Piłka siatkowa.
  • Piłka koszykowa.
  • Zabawy komputerowe.
  • Nauka robienia quizów w aplikacji Kahoot.

Powyższy spis najlepiej obrazuje jak różnorodne zamiłowania mają nasi uczniowie. Wszystkie lekcje wzbudziły zainteresowanie, towarzyszyły im różnorakie prezentacje. Zarówno prelegenci jak i uczestnicy wykazali się pełnym zaangażowaniem. Wielu uczestników wyszło z zajęć z nowa wiedzą i rozbudzonymi zainteresowaniami. Z żalem opuszczali sale, ubolewając, że zajęcia trwały tak krótko.

Kolejnym elementem Dnia Talentów był festiwal „Masz Talent” (zobacz film), podczas którego mieliśmy okazję obejrzeć pokazy tańca, umiejętności karate, posłuchać piosenek wykonywanych min.: po polsku, angielsku, ukraińsku, hiszpańsku, a także gry na instrumentach: flecie, skrzypcach, akordeonie, organach. A wszystko to w wykonaniu naszych uczniów.

W tym samym czasie na sali gimnastycznej odbywały się ćwiczenia sportowe. Uczniowie mogli wypróbować swoją siłę i zręczność biorąc udział w konkurencjach typu: „Żonglerka” czy „Mistrz Jing-Jang”.

Występom towarzyszyły również:

-happening przygotowany przez p. W. Paszkowską i M. Winiarską- uczniowie budując drzewo mogli ocenić książkę „Magiczne drzewo",

-wystawa prac dzieci przygotowana przez p B. Domańską,

-pokaz technik malarskich w wykonaniu braci Łukasza i Pawła Myślińskich,

W Dniu Talentów Samorząd Uczniowski rozstrzygnął także konkurs na najciekawszą parę nauczycielskich skarpet. Największą kreatywnością wg uczniów wykazała się p. Magdalena Molis, która przygotowała skarpety „Koty”.

Dzień Talentów po raz kolejny pokazał jak zdolni i kreatywni są nasi uczniowie.

wrażenia zebrała: Monika Boniarczyk