Kronika 2017/18‎ > ‎

Dzień z Technologią w naszej szkole!

opublikowane: 18 lis 2017, 08:39 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 19 lis 2017, 11:51 ]
Po raz trzeci społeczność naszej szkoły bierze udział w konkursie na zorganizowanie Dnia z Technologią. Tym razem ideą przyświecającą podejmowanym działaniom było uczenie się od siebie nawzajem, zrealizowane pod hasłem: „Ja Wam pokażę!” Ten sposób prowadzenia zajęć, gdy uczniowie uczą nauczycieli, nauczyciele uczniów, starsi uczniowie, także z zaprzyjaźnionych szkół ponadgimnazjalnych- młodszych, wniósł powiew świeżości w tradycyjnie pojmowany proces edukacyjny. 

Wykorzystując bazę naszej szkoły z zakresu TIK: komputery, rzutniki, tablice interaktywne, aparaty fotograficzne oraz sprzęt przyniesiony przez uczniów: tablety, smatfony, laptopy, społeczność szkolna wiele nauczyła się od siebie wzajemnie w tym dniu, poznając nowe programy czy aplikacje usprawniające i uatrakcyjniające naukę.

 


Uczniowie klas VII a i VII b mieli okazję uczestniczyć w zajęciach informatyki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu. Zajęcia te pozwoliły uczniom rozwinąć horyzonty w dziedzinie programowania, pokazały dlaczego warto uczyć się matematyki i jak ważna jest ona w programowaniu. Choć jak uczniowie sami przyznawali, było to jak rzucenie się na głęboką wodę, gdy dopiero uczymy się pływać. Nie wszystko było dla nich zrozumiałe, ale wiele osób te zajęcia zachęciły, by dowiedzieć się czegoś więcej o programowaniu. 
Natomiast spotkanie z członkami Koła Robotyki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. A. Mickiewicza w Lubaniu było inspirującym doświadczeniem, pozwalającym poznać tajniki budowy robotów, a także programowania. Uczniowie mogli z bliska obejrzeć roboty wykonane przez ich starszych kolegów, sprawdzić ich działanie, a także programować w Scratch-u.  Uczenie się od siebie buduje dobre relacje i rozwija! A o to chodzi w edukacji!

autor: Monika Boniarczyk

Fotografie

Film - TIK na w-fie

Dzień z technologią - zabawa z robotami

Zajęcia świetlicowe Dzień z Technologią z aplikacją Musical.ly

Comments