Kronika 2017/18‎ > ‎

„Eco Bohater-to my”

opublikowane: 5 paź 2017, 09:01 przez SP 4 Lubań
Od wielu lat nasza szkoła we wrześniu uczestniczy w ogólnopolskiej akcji ekologicznej "Sprzątanie Świata". W piątek 22 września uczniowie klas 3 c , zaopatrzeni w rękawice i worki foliowe, zabrali się do sprzątania lubańskich skwerów i trawników. Maluchy skrupulatnie metr po metrze oczyściły wyznaczony teren , żaden odpadek uszedł ich uwadze. W czasie akcji Z-ca Kierownika CUO Damiana Fedczak odwiedziła uczniów klasy 3c, którzy w ramach edukacyjnego programu regionalnego pt. „Tanecznym krokiem przez Lubań”, postanowili posprzątać zaśmiecone miejsca. W trakcie prowadzonych zajęć warsztatowych uczniowie dowiedzieli się, że wiele pozornie bezwartościowych dla nas odpadów stanowi cenne surowce, które można z powodzeniem przetwarzać. Dzieci złożyły przysięgę Eco Bohatera, w której zobowiązały się dbać o naszą planetę. Na koniec wszyscy zostali nagrodzeni kolorowymi planami lekcji oraz słodkościami. Uczestnicy akcji byli bardzo dumni, ponieważ dzięki nim nasze miasto- Lubań ,stało się o wiele piękniejsze.

Serdecznie dziękujemy p. Damianie Fedczak pracownikowi Zakładów Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu za współpracę.
red. M. Grzesińska