Kronika 2017/18‎ > ‎

KAMPANIA EDUKACYJNA „ POWIETRZE BEZ ŚMIECI”

opublikowane: 4 cze 2018, 08:28 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 12 cze 2018, 08:08 ]
Uczniowie klasy 1 b wzięli udział w  Edukacyjnej  Kampanii  Społecznej Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza „Powietrze bez śmieci” . Celem projektu była szeroko rozumiana edukacja. Działania skierowane były do najmłodszych uczniów szkół podstawowych.  Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w oparciu o przygotowane materiały  zawarte w AntySmogBoxach, filmach edukacyjnych Radka Brzózki ( ambasadora projektu).

Zrealizowaliśmy  pięć zajęć o smogu. Przeprowadzaliśmy eksperymenty, byliśmy na wycieczce, zorganizowaliśmy kampanię antysmogową, tworzyliśmy prace plastyczne. Uczestniczyliśmy w konkursie plastycznym „ Nie dla smogu w naszym mieście” . Wszystkie zajęcia zostały dokładnie opisane a raport przesłaliśmy do organizatora konkursu. Już dzisiaj mamy pełną świadomość na temat  powietrza, jego zanieczyszczeń, smogu oraz sposobów walki z nimi, jak również radzenia sobie z jego obecnością. Cieszymy się, że uczestniczyliśmy w tak ważnym konkursie.

red. Wioletta Bućko

filmy