Kronika 2017/18‎ > ‎

KLASOWY ZWIERZYNIEC

opublikowane: 4 gru 2017, 08:10 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane ]
W środę 22 listopada, na zakończenie bloku tematycznego o zwierzętach, do naszej klasy przybyli domowi pupile. W tym dniu gościliśmy cztery psy, kota, chomika i świnkę morską. Podczas zajęć dzieci oraz ich rodzice opowiadali o swoich zwierzętach, o ich zwyczajach, ulubionych potrawach i zabawach oraz jak mądrze się nimi opiekować. Poznaliśmy wiele ciekawostek z życia zwierząt, mogliśmy zobaczyć również kosmetyki i przybory do ich pielęgnacji oraz książeczkę zdrowia należącą do psa Bronksa. Dużą atrakcją było to, że mogliśmy zwierzęta dotknąć, pogłaskać – oczywiście pod okiem ich właścicieli.

Czas mijał szybko i spotkanie dobiegło końca. Niechętnie rozstaliśmy się z naszymi miłymi gośćmi. Ta żywa lekcja przyrody była dla nas bardzo cennym doświadczeniem.

Uczniowie klasy 2a i wych. Edyta Kalinowska - Hanka