Kronika 2017/18‎ > ‎

Klasy czwarte we Wrocławiu

opublikowane: 16 paź 2017, 11:08 przez SP 4 Lubań
Dnia 10 października 2017 r. wszystkie klasy czwarte naszej szkoły wybrały się na wycieczkę integracyjną do Wrocławia.

Plan naszej wycieczki był bardzo napięty. Już po przyjeździe do stolicy Dolnego Śląska udaliśmy się do Centrum Wiedzy o Wodzie – Hydropolis.

Hydropolis to miejsce, gdzie różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele, bogate w informacje ekrany dotykowe służą ukazaniu wody z różnych fascynujących perspektyw.

Podczas pobytu w Hydropolis dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji – np. z ilu procent wody składają się poszczególne owoce i warzywa, ile jesteśmy w stanie przeżyć bez wody w różnych temperaturach. Zobaczyliśmy także różne „stwory”, które zamieszkują głębiny oceanów. Mogliśmy również wsiąść do kapsuły batyskafu.

Po pasjonującej wizycie w Hydropilis udaliśmy się na spacer po Rynku Starego Miasta. Przewodnicy opowiedzieli nam historie powstania Wrocławia. Byliśmy pod Ratuszem, pomnikiem Aleksandra Fredry, szukaliśmy krasnoludków ukrytych w różnych miejscach wokół centrum miasta, a także zobaczyliśmy pomnik zwierząt rzeźnych i okoliczne Jatki. Po zakupie pamiątek udaliśmy się do Manufaktury Słodyczy - „Cukier-Lukier”, gdzie uczestniczyliśmy w pokazie ręcznego wyrobu cukierków. Zrobiliśmy także własne lizaki, które zabraliśmy do domu. W tym czasie, jedna z klas – IV b- udała się do Papugarni.

Kolejnym punktem wycieczki był posiłek, który zjedliśmy w MacDonaldzie. Posileni, pełni wrażeń udaliśmy się na postój, gdzie czekały na nas autokary. Około godziny 16 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Lubania. Podróż powrotna minęła bardzo szybko, czas umilali nam przewodnicy wycieczki, którzy opowiadali ciekawe historie związane z Wrocławiem. Mieli dla nas także niespodzianki.

Taka wycieczka to nie tylko aktywnie spędzony czas, ale także świetna forma edukacji.

red. A. Sieradzka 

Zdjęcia 

Comments