Kronika 2017/18‎ > ‎

Klasy siódme ogarniały wydatki

opublikowane: 20 kwi 2018, 10:09 przez SP 4 Lubań
Nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego dla uczniów i nauczycieli organizowanego przez Ministerstwo Finansów. Program jest skierowany jest do szkół podstawowych (7 klasy), gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: Finansoaktywni. Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki!

We wszystkich klasach siódmych odbyły się lekcje, podczas których uczniowie rozmawiali o budżetach: osobistym, rodzinnym, jednostek samorządu terytorialnego i państwa. Dowiedzieli się, skąd różne podmioty czerpią dochody oraz jakie są ich wydatki.

Trochę emocji wzbudziła gra, podczas której w grupach próbowali zbilansować wydatki rodziny, której dochód wynosi 4100 zł. Większość stwierdziła, że nie wystarczy na wszystko, co muszą opłacić oraz to, co chcieli kupić. Zrozumieli, że finansowe zadanie rodziców jest dosyć trudne.
Teraz przed nami kolejny etap programu: chętni uczniowie w zespołach przygotują pomysł na inwestycję lokalną realizowaną z budżetu partycypacyjnego w naszym otoczeniu. Opiszą go i będą promować w szkole i w środowisku.
Nagrodą jest wyjazd do Warszawy, zwiedzanie NBP i nowoczesne drony.
opiekun projektu E. Soja