Kronika 2017/18‎ > ‎

Nasze wspólne świętowanie- Dzień Chłopaka w 3C

opublikowane: 5 paź 2017, 09:00 przez SP 4 Lubań
27.09.2017r. na uczniów klasy III C czekała miła niespodzianka. W tym dniu dzieci były pięknie ubrane , gdyż zostały zaproszone do restauracji. W Motelu Łużyckim w Lubaniu przywitała gości p. Jolanta Juncewicz. Na początku w ramach programu edukacyjnego, zapoznała uczniów z podstawowymi zasadami dobrych manier ,typami zastaw stołowych i wykorzystaniem sztućców. Dzieci dowiedziały się również, że serwetkę należy kłaść na kolanach i w jaki sposób położyć sztućce, żeby kelner wiedział, że już skończyliśmy jeść. Potem był wspólny obiad. Zajęcia podobały się, ponieważ nauczyły jak poprawnie zachowywać się w restauracji. Jednak to nie był koniec niespodzianek , bo okazję do świętowania tego dnia mieli chłopcy. Dzień Chłopaka to ważne święto w szkolnym kalendarzu. Dlatego przygotowane zostały różne zabawy. Po obiedzie na dziedzińcu „Motelu”, chłopcy musieli wykonać zadania: przejść na obcasach po wyznaczonej trasie , wykazać się swoją mądrością- odpowiadając na pytania, powagą- nie śmiać się, gdy dziewczynki próbują rozśmieszyć, odwagą – pomalowaniem paznokci i ust . Poradzili sobie z tymi zadaniami doskonale. Wyśmienite humory dopisywały wszystkim . Ponownie wróciliśmy do restauracji , a tam czekał na nas ogromny tort ze świeczkami, które zdmuchiwali oczywiście chłopcy. Na koniec każdy z nich otrzymał mały upominek i dyplom „ super chłopaka”. Było miło, wesoło i zabawnie...

Uczniowie i wychowawca dziękują Pani Jolancie Juncewicz za poświęcony dla nas czas.
red. M. Grzesińska