Kronika 2017/18‎ > ‎

NAUCZYĆ UFOLUDKA

opublikowane: 16 paź 2017, 07:10 przez SP 4 Lubań
11 października uczniowie z klas I-III obejrzeli przedstawienie profilaktyczne „Nauczyć Ufoludka”. Aktorzy krakowskiego teatru w bardzo zabawny sposób przypomnieli dzieciom o zasadach segregowania śmieci, konieczności dbania o środowisko i porządek wokół siebie. Ufoludek i „ Sierściuch” przekonywali uczniów, że spędzanie czasu przed komputerem nie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Bohaterowie podkreślali, że ruch na świeżym powietrzu, odpowiednia dieta i nawiązywanie relacji z rówieśnikami to podstawy zdrowia i dobrego samopoczucia. Z pomocą dzieci udało się galaktycznemu przybyszowi wybrnąć z trudnych sytuacji i przystosować do wymagań nowego otoczenia, w którym przyszło mu żyć. Dzieci z radością obejrzały przedstawienie, nagradzając gości gromkimi brawami. To była bardzo wesoła i pouczająca lekcja.
red. Wioletta Bućko