Kronika 2017/18‎ > ‎

PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK – przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu

opublikowane: 11 gru 2017, 07:56 przez SP 4 Lubań
Dnia 8 grudnia 2017 r. uczniowie kilku klas młodszych uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym na podstawie lektury Marii Kownackiej „ Plastusiowy pamiętnik”. Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia kolejny raz utwierdzili wszystkich w przekonaniu, że spektakle w ich wykonaniu są niezmiernie interesujące i wartościowe pod względem wychowawczym. Spektakl pt. „Plastusiowy pamiętnik” obejrzeli uczniowie z klas I a, I b, I c, III b i klasy III e. Dzieci były wręcz zachwycone opowieściami plastelinowego ludzika Plastusia, mieszkającego w piórniku Tosi, która go ulepiła. Główny bohater przybliżył widowni historię szkolnych przyborów oraz uczniów klasy, do której uczęszczała Tosia. Piękna scenografia, barwne kostiumy, ciekawa choreografia, a przede wszystkim wspaniała gra aktorów oczarowały małych widzów. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego fragmentu przedstawienia, warto.

link: https://www.youtube.com/watch?v=zJj5pzbiwNo

red. Joanna Smaga