Kronika 2017/18‎ > ‎

Wycieczka 4b

opublikowane: 27 maj 2018, 03:25 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 27 maj 2018, 03:25 ]
Chomiąża Szlachecka, dn. 15 maja 2018 r. 

List do mamy.

Kochana mamo! 

Dziś o 4:00 wyjechaliśmy na wycieczkę do Poznania. Dojechaliśmy na miejsce i zwiedzaliśmy: Katedrę Gotycką z podziemiami, Centrum Sportowo-rekreacyjne „Malta” (świetny plac zabaw!), Stare Miasto – Ratusz z koziołkami i Kościół Farny. W Poznaniu jest cudownie. Później pojechaliśmy do Gniezna, gdzie obejrzeliśmy Katedrę z sarkofagiem św. Wojciecha oraz Drzwi Gnieźnieńskie. Śpimy w ośrodku wypoczynkowym „Roma”. Było bardzo wspaniale i były piękne witraże w kościele. Mamy wypoczynek przy lesie i jeziorku.

Mamusiu zwiedzałam dziś (16 maja) Ostrów Lednicki, Muzeum archeologiczne w Biskupinie i przejechałam się kolejką wąskotorową. Bylo bardzo wspaniale i bardzo chcę, aby ten dzień się powtórzył.

Droga mamo, dziś (17 maja) plywałam statkiem po Jeziorze Gopło. Zwiedzałam Bazylikę Kolegiacką pw. św. Piotra i Pawła i Mysią Wieżę. Bardzo mi się podobało. Dziś wieczorem o 18:00 mamy ognisko z kiełbaskami. Zapytałam moje koleżanki i opiekunów co najbardziej im się podobało: KK – Rejs statkiem, JK – Stragany z pamiątkami, p.JT – Kościół, p. TSz – Rejs statkiem i place zabaw, p. DL – Mysia Wieża, WW – Mysia Wieża.

Dziś ostatni dzień naszej wycieczki, zwiedziliśmy Zamek w Kórniku, piękny ogród, po którym oprowadzala nas Pani Marta i pałac w Rogalinie. Naszej klasie bardzo się podobało na wycieczce. Dziękujemy Paniom, Panu kierowcy oraz Panu Przewodnikowi. Do zobaczenia!

Nadia Sz oraz uczniowie klasy IVb 

P.S

Z okazji zbliżającego się święta życzymy wszystkim mamom dużo uśmiechu, radości oraz spełnienia marzeń!

Comments