Kronika 2017/18‎ > ‎

Referendum SU

opublikowane: 14 cze 2018, 12:37 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 16 cze 2018, 10:53 ]
W poniedziałek 21 maja 2018 w szkole zostało przeprowadzone referendum dotyczące przedstawiania na apelach porządkowych wzorowych uczniów. Ankieta była skierowana do klas IV - VII.  W referendum, składającym się z trzech pytań,  udział wzięło 341 uczniów.

Na pytanie 1 - Czy jesteś za tym, aby podczas apeli porządkowych wyczytywać nazwiska uczniów wzorowych? - zdecydowana większość, bo aż 260 uczniów, odpowiedziała twierdząco. Osoby przeciwne takiemu wyróżnianiu odpowiadały dodatkowo na pytanie 2. miały do wyboru:

a) nie chcesz wcale,

b) chcesz, aby nazwiska były umieszczane na stronie internetowej szkoły,

c) chcesz, aby nazwiska były umieszczane na tablicy SU,

d) inna forma.

Spośród 81 głosów aż 31 uczniów wcale nie chciało wyróżniać wzorowych, 12 umieściłoby ich nazwiska na stronie internetowej, a 14 na gazetce Samorządu Uczniowskiego. Były również głosy za wypisaniem nazwisk wzorowych uczniów i na stronie internetowej, i na gazetce.

Pytanie 3. dotyczyło tytułu, jaki chcieliby nadawać najlepszej uczennicy i najlepszemu uczniowi w danym roku szkolnym. Propozycji było bardzo dużo. Do najciekawszych można zaliczyć "Mega mocny", "Mega mistrz", "Młody Noblista", "Debeściak", "Wielki Mistrz", "Błyszcząca Gwiazda", "Mózgowiec Roku" czy "Uczeń na plus". Spośród podanych propozycji nauczyciele wybrali tytuł "Najlepszy z najlepszych" dla chłopca i "Najlepsza z najlepszych" dla dziewczynki.

Na koniec roku szkolnego para najlepszych uczniów otrzyma statuetki z takimi właśnie tytułami.

opiekun SU B. Kwiecińska

fotografie