Kronika 2017/18‎ > ‎

Relacja z konkursu matematycznego origami

opublikowane: 9 maj 2018, 11:01 przez SP 4 Lubań

Kwiecień to dla mnie ważny  miesiąc, ponieważ jak co roku we Wrocławiu odbywa się w tym czasie  konkurs orgiami.

8 kwietnia uczestniczyłem po raz kolejny w Ogólnopolskim finale konkursu matematycznego Orgiami Żuraw, zawody odbywały się w Instytucie Matematyki Politechniki Wrocławskiej. Tak wyglądał plan dnia.

Tak jak jest napisane na planie najpierw pisaliśmy test, a to moje stanowisko. 

Konkurs podzielono na następujące  grupy wiekowe : szkoły podstawowe(4-6),gimnazja(7-8),licea i amatorzy, odbył się również plebiscyt publiczności - oto praca która wygrała, też była moim faworytem.

A to reszta prac, wśród nich znajdziecie również moje z numerami: 52 i 96  J

 W przerwie podczas której jury oceniało nasze prace,odbyły się  warsztaty,  podczas których udało mi się samodzielnie wykonać  słonika z filcu.

 Podczas  przerwy wspólnie  z tatą  dzieliłem się pierwszymi wrażeniami  z części konkursowej, sprawdzałem poprawność wyników.           

 

W następnej kolejności obyło się  rozdanie nagród,  zająłem ex aquo 6 miejsce co jest dla mnie wielkim wyróżnieniem i  motywacją do dalszych odkryć na ścieżkach orgiami.

  Szczególne podziękowania składam  mojej wychowawczyni, bo to  pani Elżbieta Soja od dawna dostrzega i docenia moje umiejętności w składaniu kolorowych karteczekJ, motywuje, a dodatkowo rozwija  matematycznie każdego dniaJ- dziękuję!

                                                                                                   Red. Wojciech Smyczek kl. Vc 


Comments