Kronika 2017/18‎ > ‎

ROBOTY W NASZEJ KLASIE

opublikowane: 6 mar 2018, 09:07 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 7 mar 2018, 07:29 ]
22 lutego odwiedził nas w klasie gość. W tym dniu spotkaliśmy się z z panem Dariuszem Frydrych - tatą Leny, który zapoznał nas z działaniem i programowaniem robotów edukacyjnych.

Dash i Dot to dwa bliźniacze roboty, które wprowadzają dzieci w świat programowania i robotyki. Dzięki zabawie poznajemy jak działają programy komputerowe. Przy użyciu darmowych aplikacji na tableta lub smartfona możemy stworzyć program, dzięki któremu nasz robot będzie wykonywał rozmaite rzeczy, np. wypowie nagrane słowa, mrugnie kolorowym światłem, a nawet zatańczy. Wbudowane czujniki pozwalają na zgrabne i precyzyjne wykonywanie tych czynności. Robot m.in. rozpoznaje światło, mierzy odległość, reaguje na zmianę pozycji. Przy użyciu pętli programowych, zmiennych i prostych funkcji, możemy zbudować algorytm na poziomie młodego programisty. Nasz program napisany w aplikacji Blockly pokazał, jak uczyć się tabliczki mnożenia. Zakodowaliśmy również dwa hasła: „Nasza szkoła” i „Energia”, a robot pomógł nam je odgadnąć. W tym dniu swojego robota przyniósł też Janek. Jego robot nazywa się Mio i potrafi jeździć w różnych kierunkach, omijając przeszkody.

To była bardzo ciekawa lekcja, każdy z nas miał możliwość obsługiwać roboty i już nie możemy doczekać się następnego spotkania z panem Dariuszem!!!

Uczniowie klasy 2.a z p. Edytą Kalinowską- Hanka
Comments