Kronika 2017/18‎ > ‎

„Spooky Escape” w klasie 7 „a”

opublikowane: 30 paź 2017, 10:03 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 31 paź 2017, 08:58 ]
30 października podczas zajęć z języka angielskiego uczniowie klasy 7a nie spodziewali się, że drzwi sali lekcyjnej zatrzasną się za nimi, a jedynym sposobem wydostania się z niej będzie odnalezienie magicznego zaklęcia, które zatrzyma klątwę Złej Czarownicy.

Tego dnia lekcja języka angielskiego odbyła się w konwencji „escape room” poruszając jednocześnie tematykę „Halloween” oraz wykorzystując współczesne narzędzia technologii informacyjnej. Uczniowie współpracując w grupach posługiwali się własnymi telefonami komórkowymi oraz dostępną siecią internetową. Korzystając z e-słowników, oglądając filmy na YouTube, odszyfrowując kody QR i rozwiązując zadania leksykalne rozszerzali i utrwalali swoje umiejętności językowe.

Celem było zdobycie i rozszyfrowanie kodu QR, który krył magiczne zaklęcie pozwalające na wydostanie się z klasy.

Elementy zaskoczenia, odkrywania czegoś nowego,  atmosfera współzawodnictwa w duchu dobrej zabawy motywowały siódmoklasistów do wytężonej pracy i nauki.

Opracowała: Magdalena Molis