Kronika 2017/18‎ > ‎

Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

opublikowane: 20 paź 2017, 07:53 przez SP 4 Lubań
Marcin Pałasz to autor książek dla dzieci wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość. W roku 2013 został laureatem prestiżowej nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Sposób na Elfa”.

W spotkaniu z pisarzem zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaniu udział wzięli uczniowie klas III c, IV a i IV d naszej szkoły.  Podczas spotkania ze swoimi czytelnikami Marcin Pałasz opowiedział o kulisach pracy pisarza, a przede wszystkim o okolicznościach powstania książki „Sposób na Elfa” oraz jej kolejnych części. Pisarz opowiedział także wiele zabawnych anegdot dotyczących swojego życia , prawdziwych historii o psie imieniem Elf, który stał się bohaterem jego książek.

Uczniowie klasy IV a przygotowali dla Marcina Pałasza niespodziankę. Po spotkaniu wręczyli pisarzowi zbiór ilustracji do wierszy jego autorstwa.

Na zakończenie wizyty w lubańskiej bibliotece autor rozdał wiele autografów. Nasza szkolna biblioteka posiada egzemplarz książki „Sposób na Elfa” z dedykacją i autografem pisarza.

Zapraszamy do  lektury!

red. W. Paszkowska