Kronika 2017/18‎ > ‎

SPOTKANIE W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

opublikowane: 6 mar 2018, 09:01 przez SP 4 Lubań
Uczniowie klasy I b w ramach realizacji podstawowych zadań szkolnego programu profilaktycznego, kształtowania nawyków prozdrowotnych odwiedzili gabinet stomatologiczny. Pani Agnieszka Malinowska – mama Poli przyjęła nas bardzo serdecznie. Uczniowie poznali sprzęt, narzędzia dentystyczne, dowiedzieli się o znaczeniu wizyt kontrolnych. Następnie, pani doktor przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów. Dzieci były bardzo zainteresowane wizytą w gabinecie lekarskim. Najbardziej podobało się im wykonanie odcisku szczęki w kolorowej masie dentystycznej, która zmieniała kolor. Pola była dzielnym pacjentem i doskonale poradziła sobie z zadaniem, ale mama była blisko niej. To był bardzo zabawny moment wycieczki.

Klasa 1 b korzysta również z fluoryzacji zębów, która jest przeprowadzana zgodnie z grafikiem szkolnym. W wyniku realizacji programu „ Dbamy o zęby” uczniowie poznali i zrozumieli: mechanizmy powstawania próchnicy i czynniki sprzyjające jej występowaniu . Znają już metody czyszczenia zębów i środki ułatwiające o dbanie o stan uzębienia. Potrafią: stosować w swoim życiu zasady samokontroli i samopielęgnacji, prawidłowo szczotkować zęby . Wiedzą, że piękne zdrowe zęby świadczą o estetycznym wyglądzie człowieka. To, czy zęby będą zdrowe w największej mierze zależy od samych dzieci, od ich świadomości i znajomości problemu. Mam nadzieję, ze uczniowie będą systematycznie odwiedzali gabinety stomatologiczne w ramach wizyt kontrolnych.

red. Wioletta Bućko