Kronika 2017/18‎ > ‎

Spotkanie z Joanną Papuzińską - KAWALEREM ORDERU UŚMIECHU

opublikowane: 11 cze 2018, 12:30 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 12 cze 2018, 08:05 ]
8 czerwca 2018 r. w piątek klasa 1 b uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Joanną Papuzińską, które zostało zrealizowane w ramach projektu „Polska na szóstkę. Z książką na walizkach po Dolnym Śląsku”. Pani Joanna Papuzińska w 2005 roku otrzymała Order Uśmiechu przyznawany przez dzieci, dlatego szczególnie ucieszyliśmy się na to spotkanie, bo to patronka naszej szkoły. Spotkanie z pisarką zorganizowane zostało przez MiPBP w Lubaniu, dlatego bardzo dziękujemy za zaproszenie. W czasie spotkania Pani Papuzińska opowiadała o napisanych przez siebie bajeczkach dla dzieci. Pytań było mnóstwo i nie tylko dotyczyły pisarstwa, ale również życia prywatnego. Pani Joanna opowiadała o swoim życiu, swoim rodzeństwie, dzieciach i piesku. Spotkanie dostarczyło nam wielu emocji. Po spotkaniu autorka książek zrobiła naszej szkole miłą niespodziankę otrzymaliśmy do galerii Kawalerów Orderu Uśmiechu specjalny wpis ze zdjęciem. Po spotkaniu była też możliwość zakupu książek autorki i zdobycia jej autografu, z czego dzieci bardzo chętnie skorzystały. Będzie to wspaniała pamiątka, która pozostanie w domowych biblioteczkach na całe życie. Miło było poznać tak wspaniałą osobę.

red. Wioletta Bućko