Kronika 2017/18‎ > ‎

”Tydzień Bibliotek” 2018

opublikowane: 27 maj 2018, 02:34 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 4 cze 2018, 10:36 ]
„Tydzień Bibliotek” to coroczny ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Celem programu jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza oraz zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

W ramach tegorocznych obchodów „Tygodnia Bibliotek” w naszej szkole odbył się kiermasz książek używanych pod hasłem „Podaruj książce drugie życie”. Zainteresowanie kiermaszem było spore. Ponad 70 książek zyskało nowych właścicieli. Dochód z kiermaszu biblioteka szkolna przeznaczy na zakup nowej ciekawej książki.

Inną formą zwrócenia uwagi na książkę i bibliotekę był happening „Moja biblioteka” w którym uczniowie kończyli zdania: „ W bibliotece czuję…”, „W bibliotece chciał(a)bym…”, „Lubię odwiedzać bibliotekę bo…”.

Rezultaty spontanicznych wypowiedzi uczniów znalazły się na specjalnie przygotowanej tablicy tworząc słoneczka.

Podsumowując, „Tydzień Bibliotek” 2018 był owocny, bo bibliotece przybędzie nowa książka. Było także radośnie i balonowo, bo w trakcie happeningu uczestnicy otrzymywali kolorowe baloniki.

Red. W. Paszkowska