Kronika 2017/18‎ > ‎

„URODZINY KSIĄŻKI” – SPOTKANIE PRZY RATUSZU

opublikowane: 29 maj 2018, 09:04 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 4 cze 2018, 10:27 ]
 Klasa 1 b i 1c uczestniczyła w tegorocznym spotkaniu, które zorganizowała Biblioteka Miejska z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich .  Zgromadziliśmy się wspólnie z przedszkolakami  i innymi maluchami ze szkół podstawowych  przy Ratuszu. Tam odbyło się powitanie, wspólny taniec  i zapowiedź prowadzących o atrakcjach podczas urodzin. Po krótkiej rozgrzewce  dookoła fontanny przemaszerowaliśmy  w radosnym, barwnym korowodzie do sali  konferencyjnej w lubańskim Trecie. Poszczególne grupy zaprezentowały przygotowane występy do wybranej wcześniej bajki. Nasza klasa wybrała  taniec do „ Calineczki”, a klasa 1b taniec do „ Małego Księcia” . Bardzo się wszystkim podobały się nasze występy.   Oglądający  mieli  trudne zadanie, ale udało się rozszyfrować zaprezentowane przez nas  bajki.  Urodziny zakończyliśmy wesołym tańcem wszystkich grup. Otrzymaliśmy  również pamiątkowe dyplomy oraz torbę pełną słodkości . Najbardziej podobały się nam przedszkolaki przebrane za pszczółki Maje i Murzynki Bambo.

Dziękujemy  organizatorom za przygotowanie tak udanej imprezy .

red. Wioletta Bućko