Kronika 2017/18‎ > ‎

WARSZTATY 2.a W MAJSTERKOWIE

opublikowane: 27 lis 2017, 08:49 przez SP 4 Lubań
23 listopada 2017r. uczniowie klasy II a uczestniczyli w kolejnych warsztatach organizowanych przez Castoramę w Zgorzelcu. Celem wycieczki było rozwijanie umiejętności manualnych, wyobraźni, rozbudzanie pasji do majsterkowania, a także zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej uczniów.

Dzieci miały do wyboru wykonanie samolotu lub kołyski z drewna. Dla każdego ucznia przygotowane było własne stanowisko do pracy. Przy stole „majsterkowicza” czekały fartuszki ochronne, młotki, gwoździe, papier ścierny i drewniane elementy do wykonania zabawki. Po wysłuchaniu instrukcji dzieci ochoczo przystąpiły do pracy pod okiem wykwalifikowanych pracowników Castoramy, którzy każdemu służyli pomocą. Po sklejeniu i połączeniu drewnianymi bolcami oraz gwoździkami wszystkich części, uczniowie żwawo przystąpili do dekorowania. Wszyscy swoje prace wykonali bardzo starannie i ozdobili według własnego pomysłu. W trakcie zajęć dzieci nauczyły się również nowej piosenki „W leśniczówce za lasem…”, a także odpowiadały na pytania związane z ekologią i środowiskiem naturalnym kręcąc kolorowym „kołem fortunty”.

Na koniec za wykonane zadania dzieci otrzymały dyplomy, drobne upominki oraz samodzielnie wykonane prace.

Wyprawa do Castoramy wszystkim bardzo się podobała!

wych. Edyta Kalinowska - Hanka