Kronika 2017/18‎ > ‎

W dniu 13.04.2018r. klasa 4B i 4F uczestniczyły w wycieczce do iQlandii i Zoo w Libercu.

opublikowane: 18 kwi 2018, 08:29 przez SP 4 Lubań
iQlandia to nowoczesne centrum nauki z ponad setną liczbą eksponatów służących nauce i zabawie. Wystawy jakie zwiedziliśmy dotyczyły wielu obszarów wiedzy, takich jak: człowiek i jego ciało, robot humanoidalny, woda w wielu postaciach, żywioły, zjawiska fizyczne i chemiczne w naszych domach, kosmos, geologia, geografia itp. Odwiedziliśmy również planetarium, gdzie w technologii 4K(Ultra HD) podziwialiśmy nocne niebo i oglądaliśmy projekcję filmową dotyczącą planet i aktualnych zjawisk w kosmosie.

IQlandia to miejsce, w którym można zatracić się w czasie. Doświadczaniu i przeżywaniu różnych emocji nie ma końca, każdy zakątek tego miejsca czymś nas zaskakuje (tajemne przejścia, korytarze z luster, zejście w głąb ziemi, prehistoryczne wykopaliska, nietoperze w skałach, świat baniek mydlanych, wejście do serca człowieka, etc.) Do tak nowoczesnego centrum nauki warto wrócić ponownie.

Następnym punktem naszego wyjazdu był ogród zoologiczny, a więc kolejne miejsce wywołujące w nas niemało wrażeń. Podziwialiśmy wiele gatunków zwierząt m.in. pawiana płaszczowego, nestor kea, lwa berberyjskiego, słonia indyjskiego, małpy, surykatki, foki, pingwiny, pytona siatkowego i oczywiście bardzo popularnego białego tygrysa bengalskiego. Ponadto poznaliśmy cztery największe europejskie gatunki sów, unikalną kolekcję ptaków drapieżnych i wielu unikalnych przedstawicieli azjatyckiego królestwa ptaków.

Pomimo że w piątek trzynastego, to nasz wyjazd był bardzo udany. Uczniowie zdobyli nie tylko nową wiedzę ale również wspaniałe wspomnienia.

Aleksandra Szarłan
Comments