Kronika 2017/18‎ > ‎

W ExploraParku nie można się nudzić

opublikowane: 18 lis 2017, 03:03 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 18 lis 2017, 03:23 ]
W czwartek 16 listopada 2017 r. uczniowie klasy 5c, 6c i trzy dziewczyny z 6a wybrali się do Wałbrzycha na lekcję "Matematyka w przyrodzie" w ExploraParku.

Usłyszeli o
  • liczbach Fibonacciego, jak się je tworzy, gdzie występują w przyrodzie,przeanalizowali budowę niektórych kwiatów, owoców i liści pod tym kątem,
  • budowie plastra miodu, zastanawiali się, skąd pszczoły wiedziały, że ich komórka powinna być częścią dwunastościanu rombowego, dowiedzieli się, jak człowiek wykorzystuje doświadczenie pszczół.

Co uczniowie powiedzieli po wycieczce?
  • Na wycieczce było ciekawie ponieważ uczyliśmy się poprzez zabawę, dowiedzieliśmy się ciekawych informacji i świetnie się bawiliśmy. Ta wycieczka była ciekawa i pouczająca i byłoby fajnie, gdybyśmy pojechali tam jeszcze raz.
  • Na wycieczce bardzo mi się podobało, fajnie się bawiłam i miło spędziłam czas z kolegami i koleżankami.
  • Na wycieczce było fajnie i bardzo ciekawie i miałam super parę w autobusie, jak wracaliśmy. Wycieczka była ciekawa i fajna.
  • Było bardzo ciekawie, dużo gier i zabaw, więc ten czas bardzo szybko zleciał.
  • Było bardzo interesująco o czy mogłam się uczyć przez zabawę. Co naprawdę mi pomogło.
  • Zajęcia były bardzo interesujące, było dużo interesujących zabawek technicznych i matematycznych.
  • Tak pisali oszczędzający tusz: Było fajnie; Bardzo mi się podobało; Na wycieczce było super! Wszystko mi się podobało; Na wycieczce było fajnie. Tak naprawdę podobało mi się wszystko bez wyjątku; Na wyciecze było: fajnie, ciekawie i interesująco, ogólnie było SUPER; Było bardzo fajnie. Było dużo atrakcji! :) !; Na wycieczce było bardzo ciekawie, dużo zabawek i zagadek.
  • Najbardziej podobało mi się w autobusie, bo mieliśmy vipowskie miejsca, a na vipowskich miejscach trzęsło bardzo i było super.
A co tam tak naprawdę było?
  • Najbardziej podobały mi się w Exploraparku jakby "talerze", które odbijały fale dźwiękowe, a były umieszczone na dwóch końcach sali. A jedna osoba słyszała drugą, mimo, że ta mówiła szeptem.

• Najbardziej podobał mi się, jak mówiłem do kółka z kolegą, to osoba na środku sali nie słyszała. Ogólnie było super.
  • Mi się podobała zabawa z klockami.

• Wszystko mi się podobało. Mimo że mam 12 lat, bardzo podobały mi się klocki Lego, ponieważ można było budować kreatywne rzeczy.
  • Najbardziej podobało mi się akwarium i kinect.

• Najbardziej podobała mi się gra na kinect.

• Zajęcia były interesujące, było dużo ciekawych wynalazków, najbardziej podobały mi się lustra.

• Najbardziej podobały mi się lustra. Były lustra w paski, jedna osoba siedziała po jednej stronie, druga po drugiej i się widziały pół na pół.
  • Najbardziej podobały mi się lustra (pisało kilka osób).
  • Było bardo dużo luster z różnymi odbiciami, układankami i zagadki matematyczne.
  • Najbardziej podobały mi się lustra i rury, którymi się słyszało.

• Najbardziej podobały mi się różnego rodzaju lustra i klocki.
  • Najbardziej podobały mi się klocki z magnesami i lustra, tak naprawdę wszystko.

• Zabawka, która podobała mi się, to kulka która jechała do góry, kiedy rozszerzało się dwa metalowe patyczki, ponieważ doszłam do plutona.

• Na wycieczce podobały mi się bączki z nadrukowanymi wzorami.
  • A najbardziej podobało mi się małe pianino.

Czyli:
Najlepsze był WSZYSTKO

Opiekunki: Joanna Bernacka, Marzena Tomczyk i Elżbieta Soja też się pobawiły :)
Warto dodać, że można pojechać tam indywidualnie i po wykupieniu biletu być tak długo, aż się znudzi (lub zamkną ExploraPark)
relacje dzieci spisała E. Soja