Kronika 2017/18‎ > ‎

Wieczór filmowy

opublikowane: 20 gru 2017, 14:13 przez SP 4 Lubań

Dnia 29.11.2017r. w  gmachu Biblioteki Miejskiej w Lubaniu odbyło się spotkanie koła polonistycznego prowadzonego w naszej szkole przez Panie: Beatę Baczyńską-Smyczek  i Agatę Sieradzką. Obejrzeliśmy adaptację filmową książki F.E.Burnett pt. "Tajemniczy Ogród". Film trochę różnił się od książki ,ale zawierał jej najważniejsze elementy. Podczas czytania Tajemniczego Ogrodu inaczej wyobrażałam sobie przedstawionych bohaterów oraz miejsca występujące w niej.  Z rozmów po seansie wynika, że film spodobał się wszystkim uczestnikom spotkania, choć sama  twierdzę, że książka była o wiele ciekawsza.

W krótkiej przerwie mieliśmy możliwość wypić herbatę oraz zjeść upieczone przez rodziców i dzieci pyszne ciasto. Atmosfera była naprawdę przyjemna.  Dodatkowo mieliśmy okazję omówić nasze wrażenia dotyczące filmu lecz niestety wg. mnie dyskusja trwała zbyt krótko, chętnie pogawędziłabym dłużej… Mam nadzieję, że odbędzie się więcej takich spotkań, które tka wiele nas uczą, a zmiana otoczenia tylko w tym pomaga. Dziękujemy  również za gościnność  pracownikom naszej Miejskiej Biblioteki :)

Red. Ada Kornacewicz z kl. VI c