Kronika 2017/18‎ > ‎

„Wiosenne przebudzenie”

opublikowane: 21 mar 2018, 09:39 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 27 mar 2018, 07:52 ]

Taki tytuł nadaliśmy zabawie integracyjnej klas młodszych w naszej szkole. 21 marca 2018 roku, gry za oknem mróz i śnieg, my budziliśmy świat wokół nas z zimowego snu. Uczniowie klas Ib i Ic, IIa, IIIa, IIId i IIIe wraz ze swoimi wychowawczyniami, ustrojeni w kwiaty, motyle, żuki i żaby oraz po prostu w kolory wiosny spotkali się, aby…No właśnie, wszystko zaczęło się od przedstawienia „O nadejściu wiosny i zniknięciu smoga”. Uczniowie klasy IIIa  zaprezentowali scenki, które powstały podczas realizacji programu   „Szkoła oddycha wiedzą - edukacyjna kampania społeczna Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza”. Prezentacja z humorem, tańcami i piosenką przypomniała obecnym dzieciom i dorosłym  o przyczynach powstawania smogu i wprowadziła wszystkich w wiosennych nastrój.
Flażoleciści z klasy IIa zaprezentowali utwór „Przyszła wiosna do niedźwiedzia”, „motyle” i „żuki” z klasy I b zatańczyły improwizację ruchową o przeobrażeniu motyla a uczniowie klasy III e zaproponowali pogodny w nastroju taniec w parach. Wszystkie klasy wykonały kilka zadań w grupach utrwalając wiedzę przyrodniczą i ekologiczną oraz wykazując się aktywnością twórczą i sprawnością ruchową. Były krzyżówki, wyścigi, prace plastyczne oraz twórcze opowiadania. Na zakończenie każda klasa posadziła w doniczkach żółte bratki i zaniosła je do swoich sal.

Dzieci wspaniale się bawiły. Miło było patrzeć jak współpracują ze sobą, jak chętnie uczą się nowych tańców i pląsów oraz jak potrafią dzielić się swoją wiedzą.

Skoro do szkoły zawitała wiosna to może i na dworze też już będzie cieplej? Pani Wiosno, czekamy z utęsknieniem!

Red. K. Wergieluk