Kronika 2017/18‎ > ‎

WIZYTA W MUZEUM PRZYRODNICZYM W GORLITZ

opublikowane: 29 maj 2018, 09:06 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 4 cze 2018, 10:29 ]
Dnia  23 maja 2018 r.  grupa  uczniów z klasy I b  i  I c  pod kierunkiem pani Wioletty Bućko i Beaty Hanki pojechała na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego w Gorlitz.                Na początku zwiedziliśmy Stare Miasto a następnie powitała nas Pani Edukator, która opowiedziała nam o historii muzeum. Poszczególne wystawy umożliwiły nam  wędrówkę po fascynującym świecie przyrody.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć zwierzęta sawanny , lasów tropikalnych, zwierzęta Górnych Łużyc, czyli terenów na których mieszkamy. Po  zajęciach w nagrodę można było przejść przez mroczny tunel w dżungli. Niektórzy mieli wielkie obawy, czy tam jest bezpiecznie? Obejrzeliśmy  najstarsze skały regionu –szarogłazy łużyckie oraz skały zgorzeleckiego pasma łupkowego zawierające najstarsze skamieniałości na terenie Europy Środkowej a także fragmenty pokładów węgla brunatnego z licznymi kopalnymi roślinami. Uwagę naszą przykuły duże modele zwierząt prehistorycznych trąbowca i mamuta. Wiele radości sprawiła dzieciom  wystawa dinozaurów w 3D.

Wszyscy wróciliśmy do szkoły  bardzo zadowoleni, bo były też zakupy pamiątek.

red. Wioletta Bućko i Beata Hanka