Kronika 2017/18‎ > ‎

Wycieczka do Powiatowej Straży Pożarnej w Lubaniu

opublikowane: 29 maj 2018, 09:07 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 4 cze 2018, 10:30 ]
W ramach realizacji  bloku tematycznego „ Ostrożni- bezpieczni”  uczniowie klasy 1 b pod opieką wychowawcy uczestniczyli w wycieczce do Straży Pożarnej. Podczas spotkania odbyła się pogadanka na temat : pracy strażaków i prawidłowego zachowania się w razie pożaru. Nauczyliśmy się numerów alarmowych. Uczniowie zapoznali się ze sprzętem strażackim. Największą przyjemność sprawiły dzieciom ćwiczenia na boisku strażackim, gdzie każdy mógł polać wodą z   prawdziwej „sikawki”. Mieliśmy wielkie szczęście, bo tego dnia świeciło pięknie słoneczko i tworzyły się przecudne tęcze. To zjawisko wywołało eksplozję zachwytu. Każdy mógł wsiąść do samochodu bojowego. Przymierzaliśmy też  hełmy, które chronią głowę strażaków przed urazami. Po przyjściu do klasy tworzyliśmy prace plastyczne na temat „ Strażak – nasz bohater”. Dzieci były bardzo zainteresowane pobytem w Straży Pożarnej. Zadawały wiele pytań i otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Kilkoro, tak zachwyciło się pracą strażaków, że zadeklarowali, iż w przyszłości zostaną właśnie strażakami. To była bardzo pouczające spotkanie i wspaniała lekcja.

red. Wioletta Bućko