Kronika 2017/18‎ > ‎

Wyprawa w Kosmos, na Mount Everest, w głębiny oceanu oraz do laboratorium chemicznego uczniów z SP4

opublikowane: 27 lis 2017, 08:43 przez SP 4 Lubań
21.11 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 udali się na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym celem podróży były zajęcia w Imaginarium. Dzieci zakładały specjalne gogle, dostawały do rąk kontrolery i dzięki takiemu zestawowi mogły się nie tylko przenieść do wirtualnej rzeczywistości, ale także aktywnie się  w niej  poruszać. Uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak nurkowie, podziwiać podwodny świat, spotkać się oko w oko z wielorybem, a nawet dotykać ukwiałów. Uczniowie mogli się poczuć także jak lekarze wykonujący operacje i oglądać wnętrze ludzkiego organizmu. Niektórzy zwiedzali świat i w kilka sekund przenosili się z Paryża do Londynu, Kalifornii, a potem na Mount Everest. Każdy zobaczył Kosmos i położenie planet w układzie słonecznym. Kilka chwil również było poświęconych na dobrą zabawę i np. strzelanie z łuku.

Drugim punktem wycieczki były zajęcia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczniowie mogli przekonać się jak wygląda prawdziwe laboratorium chemiczne. Ubrani jak prawdziwi laboranci- w fartuchy ochronne, okulary i rękawiczki- samodzielnie wykonywali eksperymenty. W reakcjach otrzymywali m.in. wodór, tlen i dwutlenek węgla oraz wypełniali karty doświadczenia.

Myślę, ze uczniowie na tej wycieczce odkryli nie tylko niespotykane do tej pory możliwości rozrywki, ale przede wszystkim edukacji. Być może wśród uczniów SP4 znajdzie się jakiś prawdziwy fascynat chemii? Kilku kandydatów już mam.

Marta Pastuchewicz