Kronika 2017/18‎ > ‎

„ ZAMKNIĘTA KROPLE ŚWIATŁA” – zajęcia warsztatowe 1 b i 1 c

opublikowane: 21 lis 2017, 08:52 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 27 lis 2017, 08:58 ]

Jak zatrzymać promyki światła?  Za oknem szaro, ponuro, coraz chłodniej,  pada, wieje wiatr, a dni stają się coraz krótsze … W szare, poniedziałkowe  przedpołudnie klasa I b i I c odwiedziła Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze. Tam spotkaliśmy się z panią Natalią Stolp, która wprowadziła nas w świat sztuki.

Na początku obejrzeliśmy wystawę „ Abraham Ostrzega”. Tematem wystawy była twórczość żydowskiego rzeźbiarza, aktywnego w przedwojennej Warszawie. Abraham Ostrzega znany był głównie, jako twórca  nagrobków. Na wystawie nie było rzeźb artysty, ale inne prace uzupełniały projekt. Omówiliśmy fotografie Tomasza Mielecha, który przedstawiały zabytkowe nagrobki dolnośląskich cmentarzy. Pani Natalia uczyła nas szacunku do  takich miejsc. Rozmawialiśmy o kropelkach światła i zapalaniu świeczek dla zmarłych. Oglądaliśmy portrety malarki Katarzyny Rotkiewicz-Szumskiej. Były momenty, kiedy robiło się smutno, ale w jesiennej szarudze znaleźliśmy też uroki. Podczas zajęć artystycznych tworzyliśmy niezwykłe lampiony, ale też budowaliśmy wieżę. Rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest współpraca w grupie. Owijaliśmy splątanymi włóczkami słoiki, tworzyliśmy szron, a na koniec w lampionach zamknęliśmy kropelki światła.

Już niedługo przyjdzie zima, a światełka pozwolą nam powspominać cudowne zajęcia.  Nauczyliśmy się tworzyć wyjątkowe rękodzieła pełne światła, a przecież  światło przynosi nam spokój i radość, poprawia samopoczucie i jest towarzyszem naszej codzienności.

red. Wioletta Bućko, Beata Hanka

link 

Foto

Comments