Kronika 2017/18‎ > ‎

Zdrowo na wiosnę!

opublikowane: 25 mar 2018, 02:06 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 25 mar 2018, 02:53 ]

W tym roku witaliśmy Wiosnę akcją zachęcającą do zdrowego trybu życia. Dzień rozpoczęliśmy gimnastyką przy muzyce nawołując Wiosnę i żegnając Zimę. Później klasy młodsze realizowały swój projekt wiosenny, starsze natomiast brały udział w akcji „Zdrowo na wiosnę”. W jej ramach tworzyliśmy plakaty na temat: piramidy żywienia, znaczenia sportu dla zdrowia, gorzkiej prawdy o cukrze oraz o tym jak dbać o psychikę i emocje, by zdrowo żyć.

W tym dniu dowiedzieliśmy się jak przygotować zdrowe śniadanie. Wiadomości te wykorzystaliśmy grając w grę polegającą na przygotowaniu śniadaniowego menu, a następnie wcielając w życie zdobytą wiedzę przygotowaliśmy smaczne, zdrowe i pożywne drugie śniadania. Nasze potrawy były smakowite i kolorowe! Odbył się również quiz dla przedstawicieli klas- nasz ulubiony Kahoot, w którym największą wiedzą z zakresu zdrowego stylu życia wykazała się drużyna z klasy VI b, tuż za nimi uplasowała się klasa IV e, a trzecie miejsce zajęła klasa VII a. Jeśli ktoś chciałby się zmierzyć z pytaniami quizu, może to zrobić tutaj: Zdrowo na wiosnę

Uczniowskie Forum Naukowe było okazją, by zdobyć i zaprezentować wiedzę dotyczącą zdrowego trybu życia, min: o wpływie cukru i nałogów na nasze życie, o tym jak przygotować zdrowe śniadanie, jaki wpływ ma dieta na nasze życie. W tym dniu członkowie Koła Promującego Zdrowy Tryb Życia podczas przerw częstowali wszystkich chętnych zdrowymi przekąskami. Wydarzeniu towarzyszyły również konkursy. Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia, który przygotowała p. Julianna Matyjewicz cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 42 uczestników. Rozstrzygnięcie wkrótce. Drugi konkurs plastyczno-filmowy dotyczył przygotowania plakatu lub filmu reklamującego zdrowy styl życia. A oto zwycięzcy:

W kategorii plakat:

wśród uczniów klas IV-V:

Milena Duchnik kl. V c

Kalina Szłabowicz kl. V c

Wśród uczniów klas VI-VII:

Oliwia Kłobut kl. VII b

W kategorii film:

Amelia Suwalska i Nadia Mickiewicz kl. IV d

Reklama o zdrowym trybie życia

Gratulujemy! Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na najbliższym apelu porządkowym.

red. Monika Boniarczyk