Kronika 2017/18‎ > ‎

Ziemię mamy tylko jedną

opublikowane: 17 maj 2018, 10:57 przez SP 4 Lubań

22 kwietnia w naszej szkole mieliśmy okazję świętować Dzień Ziemi.

Tego dnia klasa 3d i 4c przygotowały przedstawienie pt. „Jak uczyliśmy Konrada szanować przyrodę”.

Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi.

Inscenizacja zwracała uwagę na fakt, że największym zagrożeniem dla przyrody jest ludzka niewiedza, nieświadomość skutków działania. Na szczęście w dziedzinie ochrony środowiska wiele już się dzieje. Uczniowie należący do koła Młodych Ekologów stworzyła „Kodeks Ekologa”, który na zakończenie wręczyła reprezentantom każdej klasy z prośbą o powieszenie go w widocznym miejscu ich sali i przestrzeganie zasad.

Tego dnia klasy IV-VII mogły pochwalić się zdobytą do tej pory wiedzą na temat ochrony środowiska. Reprezentanci klas wzięli udział w konkursie. Wykorzystując nowe technologie zmierzyli się z Kahoot.

Dzień Ziemi  to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Pamiętajmy, musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko.

Wychowawca

Marta Browarczyk