Kronika 2017/18‎ > ‎

Zimowy wieczór poetycki

opublikowane: 1 mar 2018, 08:58 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 3 mar 2018, 02:16 ]
Bóg daje śnieg niby wełnę,

On szron jak popiół rozsiewa,

Od Jego mrozu ścinają się wody.”

/Ps. 147, 16-17/

- takimi słowami rozpoczęliśmy „Zimowy wieczór poetycki” przygotowany przez uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem pani Beaty Baczyńskiej – Smyczek oraz pani Agaty Sieradzkiej przy współudziale pani Marty Kaba.

Nasza wieczornica tym razem odbyła się w magicznym miejscu - „Galerii nad schodami” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaniu.

Był to montaż słowno – muzyczny, w którym zaprezentowaliśmy zgromadzonym gościom najpiękniejsze fragmenty opisów zimy z utworu S. W. Reymonta pt. „Chłopi” oraz utwory poetyckie polskich poetów, opisujące uroki zimy. Wszystko to przeplatane było muzyką i piosenkami w wykonaniu naszych uczniów.

W spotkaniu licznie uczestniczyli rodzice, którym bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Szczególne podziękowania należą się dzieciom, które stanęły na wysokości zadania i przygotowany wieczornicę na bardzo wysokim poziomie. Ciepłe słowa w kierunku występujących uczniów popłynęły także z ust dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 – pani Marzeny Tomczyk i zastępcy dyrektora – pani Elwiry Wojtusik oraz pani Ewy Żbikowskiej – dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali książki – niespodzianki w ramach przeprowadzanej przez bibliotekę akcji „Randka z książką”.

red. A. Sieradzka