AKADEMIA KROKIETA I LAMY

opublikowane: 8 mar 2021, 02:54 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 8 mar 2021, 03:25 ]
Uczniowie klasy 1 b pod opieką wychowawcy zostali zaproszeni do testowania nowej platformy edukacyjnej promującej zdrowy styl życia i aktywne spędzanie czasu wolnego. Akademia Krokieta i Lamy to  „laboratorium pomysłów” na urozmaicenie zajęć, a przede wszystkim na wprowadzenie przerw ruchowych podczas zajęć.  Platformę testujemy od grudnia 2020 r. i każda kolejna opowieść ruchowa podoba nam się jeszcze bardziej. W grudniu spotkaliśmy się z aktywnym elfem, w styczniu podróżowaliśmy z Krakersem,  poznając sporty z różnych stron świata, podróżowaliśmy też po słodkiej planecie. Wiemy na czym polega zdrowe odżywianie. Dzisiaj wyruszyliśmy z Mery Jones do krainy dinozaurów. Podróż do czasów prehistorycznych pozwoliła uczniom poznać nazwy dinozaurów i same mogły spróbować naśladować różne ruchy i sposoby poruszania się tych zwierząt. Po edukacji zdalnej ruch wszystkim uczniom jest niezwykle potrzebny a wspólne zabawy wzmacniają relacje w klasie.

red. Wioletta Bućko – wychowawca klasy 1b