BohaterOn 2020r.

opublikowane: 9 paź 2020, 02:23 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 12 paź 2020, 04:23 ]

BohaterOn 2020r.

W tym roku również uczestniczyliśmy w jednej

z największych polskich kampanii

o tematyce historycznej !

Już po raz trzeci SP nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu przystąpiła do Akcji BohaterON.

BohaterOn - jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mającą na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im pocztówek, laurek  i listów z życzeniami oraz podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego.

W ramach czterech edycji akcji, Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad osiemset tysięcy kartek i listów. Dzięki zaangażowaniu tysięcy nadawców pocztówek udało się połączyć pokolenia i sprawić nieoczekiwaną radość Adresatom korespondencji!

W tym roku w poniedziałek (5.10.2020r.) na ósmej godzinie lekcyjnej, w sali nr 16, zebrali się chętni uczniowie naszej szkoły, by podzielić się dobrym słowem z żyjącymi Bohaterami walk o Warszawę w 1944r. Najpierw poznaliśmy informacje podstawowe dotyczące Powstania Warszawskiego, następnie biogramy wybranych osób, które znaleźliśmy się na stronach BohaterOn-u, a na koniec akcji przygotowaliśmy karty z własnoręcznymi wpisami i życzeniami.

BohaterON – włącz historię!  - to ogólnopolska akcja, która jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, działaniom tym przyświeca zaszczytne hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc. A tak się składa, że w poniedziałkowe popołudnie (5.10.2020r.) w naszej szkole również przyświecały nam te same cele!!!

red. A. Franczak