CZYM JEST TOLERANCJA?

opublikowane: 15 mar 2021, 05:26 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 18 mar 2021, 05:30 ]
W klasie 1b odbyły się niezwykle ważne zajęcia z pedagogiem szkolnym na temat tolerancji. Uczniowie oglądali film Uniwersytetu Dzieci „ Czy każdy z nas jest innym kolorem?” Po zapoznaniu się z bajką edukacyjną uczniowie tworzyli mapę myśli i analizowali ważne pojęcia związane z tematem. Tolerancja przejawia się w szacunku, akceptacji i uznaniu, że każdy z nas może po prostu różnić się. Pomocne w rozmyślaniach były również piosenki i wiersze o tolerancji. Każdy uczeń otrzymał ulotkę, którą za pomocą obrazków mógł uzupełnić. Dzieci podczas rozmowy poruszyły ważne treści: stosunek do ludzi odmiennej wiary, koloru skóry, niepełnosprawności i innej kultury. Warto budować postawę szacunku do drugiego człowieka już od najmłodszych lat. To dobry moment, by pokazać uczniom, jak różnorodny jest nasz świat i, że warto z tej różnorodności korzystać.

red. Katarzyna Zajdel, Wioletta Bućko