Konferencja prasowa

opublikowane: 19 kwi 2021, 05:07 przez SP 4 Lubań

Na ostatnich zajęć z wiedzy o społeczeństwie młodzież z klas ósmych miała okazję uczestniczyć w konferencji prasowej. Do spotkania z ekspertem przygotowaliśmy się podczas lekcji wcześniejszych. Wówczas to uczniowie poznali zagadnienia związane z: mass mediami (ich funkcje, kwestie związane z wolnością słowa), opinią publiczną, sondażami, kampaniami społecznymi, reklamami oraz zawodem dziennikarza.  Uczyli się również odróżniać opinie od faktów oraz ułożyli pytania związane z „czwartą władzą”.

Pan Piotr Kucznir – nasz gość i ekspert - z zainteresowaniem przysłuchiwał się pytaniom zadawanym przez młodych reporterów i udzielał na nie wyczerpujących odpowiedzi podczas lekcji online. Wzajemna wymiana poglądów, poznanie opinii innych oraz forma spotkania wszystkim jego uczestnikom przypadły do gustu. Nowe doświadczenia przyczyniły się również do rozwoju kompetencji kluczowych młodzieży. Dziękujemy panu Piotrowi za spotkanie i wiedzę, którą podzielił się razem z nami.

Red. E. Wojtusik