Kreatywnie na zdalnym?

opublikowane: 22 lut 2021, 03:59 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 23 lut 2021, 03:05 ]

„Kreatywność to przestrzeń, w której to Ty jesteś odkrywcą”

Alan Alda

 

               

https://photos.app.goo.gl/CpGscxREW8EzHNtv9
Konieczność pracy zdalnej zapukała do drzwi edukacji nie tylko w Polsce, ale również w Europie i na świecie. Nauczanie zdalne, z którym się mierzą nauczyciele, uczniowie, ale również rodzice, przysparza wiele emocji.

Najważniejszym elementem edukacji zdalnej są zadania, problemy do rozwiązania, które rozwijają kompetencje uczniów i pozwalają twórczo wykorzystać czas. Szczególnie, jeśli będą  wykonywane bez kontaktu z komputerem. 

                Wśród licznych zadań, popularnością cieszą się te, które rozwijają kreatywność. Można powiedzieć, że jest ona siłą napędową naszej cywilizacji, bo jeśli się człowiek nią wykaże, może wiele zmienić w swoim życiu.

Uczniowie w SP4 mogli spróbować swoich sił podczas wykonywania zadań dodatkowych z chemii. Ósmoklasiści tworzyli modele cząsteczek kwasów tlenowych, a siódmoklasiści- modele atomów. Zastosowali wiele ciekawych materiałów- od bombek, przez plastelinę, po styropianowe kule. Jestem przekonana, że w ten sposób zapamiętali budowę omawianych na lekcji indywiduów chemicznych. A do tego- miło spędzili czas, ciesząc się z efektów swoich zmagań.

 

Marta Pastuchewicz

Comments