LEKCJA PRZYRODY W LESIE

opublikowane: 15 cze 2021, 04:19 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 16 cze 2021, 23:25 ]
11 czerwca 2021 roku klasy 6 b i 6 d uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Koło Łowieckie „Róg” oraz Leśnictwo Lubań – Przylesie i Platerówka. Uczniom towarzyszyły panie Jolanta Klatka, Ewa Janikowska i Dorota Zawieja. Wczesnym rankiem wyruszyliśmy pieszo na Przylasek, gdzie czekali już na nas gospodarz Leśniczówki Jerzy Michalski , który przygotował dla nas powitalne ognisko z kiełbaskami oraz leśnicy: Justyna Szwechłowicz i Zdzisław Soja. Uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji przyrody, poznali warstwową budowę lasu, roślinność i zwierzęta występujące w jego warstwach, zadawali pytania dotyczące żyjących w lesie zwierząt, wykonywali różne zadania, nauczyli się określać wiek drzew.

Następnego dnia do Leśniczówki udali się uczniowie klasy 2 b z wychowawczynią Dorotą Głuszek i rodzicami. Wszyscy bawili się świetnie przy ognisku, spacerowali po lesie i spędzili miło czas.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy panu Jerzemu Michalskiemu za tak miłe przyjęcie.

Dorota Zawieja