PASOWANIE NA UCZNIA

opublikowane: 30 wrz 2020, 02:58 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 5 paź 2020, 05:06 ]
Pasowanie na ucznia to bardzo ważna chwila w życiu każdego pierwszaka. To początek prawdziwej wędrówki do Krainy Wiedzy.  Dnia 25 września 2020r.  w szczególnym dniu, bo podczas Święta Szkoły z okazji 60-lecia istnienia naszej placówki odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów do grona społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment,  dzieci z klas pierwszych zaprezentowały  swoje umiejętności w krótkim programie artystycznym i pierwszym szkolnym egzaminie. Były piosenki, tańce i pląsy.

Dyrektor Szkoły Pani Marzena Tomczyk i Pani Elwira Wojtusik dokonały ceremonii pasowania, dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia”. Pierwszaki otrzymały prezent w postaci kredki wypełnionej słodyczami. Były też dyplomy i symboliczne balony z cyfrą 60.  Te  ważne chwile związane ze szkołą utkwią dzieciom na długo w pamięci. Na pewno uczniowie będą starali się swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, a sami będą czerpać wielką przyjemność z każdego dnia w szkole.  Z całego serca życzymy pierwszakom samych piątek i szóstek.

red. Wioletta Bućko, Agnieszka Nnoli