POLSKA BLISKA SERCU

opublikowane: 5 maj 2021, 22:59 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 10 maj 2021, 07:14 ]

Tematy świąt majowych towarzyszyły w ostatnich dniach wszystkim uczniom w naszej szkole, ponieważ nauczyciele dbają o wychowanie patriotyczne. W każdej klasie realizujemy inne treści, ale przesłanie jest to samo. To ważne, żeby uczniowie nauczyli się szanować symbole narodowe i kochać swoją Ojczyznę. Podczas zajęć oglądaliśmy filmy edukacyjne, omawialiśmy legendy o powstaniu państwa polskiego, tworzyliśmy prace plastyczne, uczyliśmy się pieśni patriotycznych, piosenek o Polsce, spotkaliśmy się z historykami w Muzeum Państwa Polskiego w Gnieźnie – wszystko zdalnie. Chcemy przekazać fotorelacje  z zajęć, ale również przedstawić uzdolnione muzycznie dzieci, które śpiewają o Polsce: Adama Kwaśniewskiego, Hanię Zajdel i Natalię Suchecką. Brawa dla nich.

ZACHĘCAMY DOOBEJRZENIA FILMU.

red. Joanna Smaga, Wioletta Bućko