SPOTKANIE KLUBU HISTORYKA „ON – LINE Z PANEM PIOTREM KUCZNIREM”

opublikowane: 19 lis 2020, 04:49 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 27 lis 2020, 07:21 ]
12 października br. odbyło się w naszej szkole – SP nr 4 w Lubaniu im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, pierwsze spotkanie on – line na zajęciach Klubu Historyka. Dzięki wykorzystaniu multimediów w sali nr 16 i pracy z aplikacją zoom.us, zgromadzeni uczniowie mogli uczestniczyć w prelekcji pt. „Symbole narodowe w życiu każdego Polaka”. Naszym prelegentem był znany w szkole historyk – pasjonata, dziennikarz, autor książek o tematyce historycznej oraz przedstawiciel wielu stowarzyszeń działających na rzecz rozwoju naszego regionu – Pan Piotr Kucznir.

Pan Piotr Kucznir w swoim wykładzie przypomniał najważniejsze informacje związane z godłem, flagą i hymnem państwowym, czyli symbolami naszego państwa. Omówił również rolę jaką odgrywają one w podtrzymywaniu tożsamości narodowej, przy czym podkreślił fakt, iż nasze symbole narodowe otoczone są prawną ochroną ze strony państwa.

Pogłębianie postaw patriotycznych, poszanowanie tradycji historycznych, symboli narodowych i ich trwałości stało się dla każdej szkoły wyzwaniem i celem priorytetowym. Uświadomienie roli symboli narodowych w życiu każdego Polaka, a szczególnie młodego pokolenia oraz zrozumienie, czym jest Ojczyzna, ma bowiem za zadanie budować błyskotliwe i mądre społeczeństwo. Społeczeństwo, które w przyszłości będzie budować Polskę, rozwijając i pogłębiając wiedzę na temat historycznych źródeł tożsamości narodowej. A pan Piotr Kucznir,  w zrozumiały i przystępny sposób, w oparciu o materiały źródłowe oraz multimedialne (filmy, zdjęcia, slajdy), potrafi jak nikt inny zachęcać naszą młodzież do myślenia i rozumienia swoich obowiązków jako Polaka /Polaków!!!

red. A. Franczak