WARTO PRZYPOMINAĆ EKO - ZASADY

opublikowane: 5 paź 2020, 05:12 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 6 paź 2020, 00:28 ]
Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej zaprosiło najmłodszych uczniów naszej szkoły na spektakl Teatru Kultureska z Krakowa pt. "Bajeczna fiesta". Spektakl odbył się w dniu 22 września o godzinie 10:00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu. Zachowując bezpieczny dystans uczniowie klas I-III zajęli na widowni miejsca w oczekiwaniu na niespodziankę. Gdy kurtyna odsłoniła się, przed oczami widzów ukazały się wielkie kolorowe kwiaty a bohaterami przedstawienia były pszczoła, biedronka i jeleń. Pełne humoru, piosenek i tańca przedstawienie przypominało widzom o zasadach segregowania odpadów  w codziennym życiu w domu i szkole. Specjalne zadania, pytania i zagadki sprawdzały wiedzę widzów. Okazało się, że uczniowie naszej szkole naprawdę znają się na segregacji a nawet recyklingu.

Wracając do szkoły dzieci podśpiewywały słowa piosenki: „W górę ręce wszystkie dzieci, które segregują śmieci!”

Edukacja jest niezbędna, szczególnie ta, która namawia by nie śmiecić w naturze i ta która wskazuje na niebezpieczeństwo zaśmiecania natury takimi odpadami jak plastik.Tegoroczna akcja Sprzątania świata przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Od ponad 20 lat we wrześniu na całym świecie organizacje społeczne, samorządy i rządy krajów zachęcają,  inspirują  i motywują do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe; do jego redukcji z życia codziennego tam, gdzie są możliwe inne, bardziej ekologiczne rozwiązania i do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych.

Spróbujmy i my!!! Skoro mamy wiedzę  - przejdźmy do czynów.

red.  K. Wergieluk