WIZYTA DIETEYKA KLINICZNEGO W NASZEJ SZKOLE

opublikowane: 11 cze 2021, 02:51 przez SP 4 Lubań

08 czerwca w naszej szkole gościliśmy osobę specjalizującą się zdrowym odżywianiem, układaniem diet oraz zwalczaniem złych nawyków żywieniowych – panią Anetę Szmajdzińską-Rymaszewską.
W zajęciach z dietetykiem wzięli udział uczniowie z klas VII d i VII e. Celem naszego spotkań było przede wszystkim zwrócenie uwagi na racjonalne odżywianie zwłaszcza podczas trwającego tak długo nauczania zdalnego, zdrowy styl życia oraz zapobieganie uzależnieniom od słodyczy, fast foodów
i energetyków. Pani Aneta w sposób interesujący i przystępny przekazała uczniom, co powinni ze sobą zabierać do szkoły na drugie śniadanie oraz z jakich produktów powinni zrezygnować lub ograniczać, by cieszyć się dobrym samopoczuciem.

Serdecznie dziękujemy Pani Anecie Szmajdzińskiej-Rymaszewskiej za poświęcony czas, przygotowanie ciekawych zajęć, miłą atmosferę i wyposażenie uczniów w cenną wiedzę,  która przyczyni się
do poprawy jakości zdrowia oraz wyposażenia dobrych nawyków żywieniowych naszych uczniów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będziemy mieli przyjemność gościć Panią Anetę na kolejnych zajęciach z dziećmi.