ZAJĘCIA W TERENIE – „Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT”

opublikowane: 29 wrz 2020, 04:13 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 2 paź 2020, 00:12 ]
Klasa 1 b i 1 c  z wychowawcami wyruszyła na wycieczkę w niezwykle atrakcyjne miejsce, które zachwyca  wielobarwnością bajkowych pejzaży. Pierwszaki dzielnie pokonały ponad 5 kilometrów. Odwiedziliśmy  unikatowe miejsca wpisane w 2004 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.  Park Mużakowski pozwolił uczniom na wyjątkowe przeżycia na łonie natury: piękne polany, cudowne drzewa, kręte leśne dróżki, malownicze jeziorka pokopalniane i niezwykły krajobraz z wieży widokowej. W terenie odbyły się zajęcia przyrodnicze, sportowe i spotkanie z geodetami z Politechniki Wrocławskiej za, które bardzo serdecznie dziękujemy. Podczas zajęć na terenie dawnej Kopalni Babina w towarzystwie młodych geodetów badaliśmy teren dawnej kopalni. Mogliśmy sprawdzić w jaki sposób tworzy się pomiary w  Geoparku „Łuk Mużakowa”. Każdy mógł sprawdzić,  jak wygląda praca z  niwelatorem, czyli przyrządem służącym do pomiaru różnic wysokości między jednym a drugim punktem w terenie. Podziwialiśmy jedyne w swoim rodzaju pojezierze antropogeniczne, którego wody zadziwiły nas rozmaitością kolorów. Odkryliśmy wspaniały księżycowy krajobraz.

To pierwsze szkolne spotkanie z przyrodą pierwszaki zapamiętają na długo.

red. Wioletta Bućko , Beata Hanka