Czy II wojna światowa wybuchła 1 września 1939 r.? - prelekcja

opublikowane: 22 paź 2018, 00:05 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 23 paź 2018, 03:15 ]
Czy II wojna światowa wybuchła 1 września 1939 r.?

Zapewne wielu z Was odpowie tak. Przytoczy przy tym fakty nalotu na Wieluń, obrony Westerplatte czy Poczty Polskiej w Gdańsku. I dobrze, bo te wydarzenia składają się na dzieje naszej ojczyzny, której 100-lecie niepodległości obecnie świętujemy.

Nasz gość, pasjonat historii i przyjaciel Szkoły, Pan P. Kucznir poprowadził dziś w klasach ósmych narrację historyczną nakłaniającą do zastanowienia się nad odpowiedzią na zadane powyżej pytanie.

Poruszając aspekty wydarzeń XX-lecia międzywojennego - zdobywania władzy, układów politycznych, ambicji dyktatorów, przedstawiania historii z perspektywy wielu narodów wskazał na fakty i fałszerstwa, prawdy i mity krążące wokół tej tematyki. Zaciekawił, poruszył, obnażał narzędzia propagandy, wskazał na mądrość narodu znającego przeszłość i potrafiącego bronić prawdy. Ciekawie wypowiadali się również nasi uczniowie dokonując ewaluacji zajęć.
Za tą niezwykłą prelekcję dziękujemy.